קבלה לעם- לב מכוון

מהי תפילה? האם אשליה פסיכולוגית או אולי כלי נהדר להשגת המטרות שלנו? בקשת- קיבלת! נחמד לא? ואם התפילה היא בקשה- אז האם מהכוח העליון מבקשים? ולא כדאי להכיר אותו קצת לפני שמתנפלים?

קבלה לעם

לכוון את הכלים

עמותת קבלה לעם, הממשיכה את דרכם של המקובלים הגדולים לאורך הדורות, אשר התקשרו לכוח העליון והכירו אותו, מספרים שכוח זה הוא כוח אהבה, נתינה מוחלטת כלפינו של שפע וטוב. כדי להרגיש את אותו השפע אנו צריכים לכוונן את עצמנו כך שהרצונות שלנו יתאימו לרצונות של אותו כוח, על שמותיו הרבים: אלוהים, הבורא, הבריאה ועוד. העיקר, כוח שיצר אותנו רוצה לתת לנו את מלוא אהבתו ומחכה שנכיר אותו.

דייסה או סוכריה

הרב מיכאל לייטמן, המקובל בן ימינו ראש העמותה, מסביר כי היחסים שלנו עם הכוח העליון, המכונה גם שכינה, דומים ליחסים של ילד קטן עם אמו. כאשר הילד מבקש מאימא את מה שהיא רוצה לתת לו, לדוגמא: דייסה, היא נותנת לו בשמחה, אך כאשר הוא מבקש סוכריה לא תמיד יקבל. תלוי בשביל מה הסוכרייה נועדה לדוגמא…

גם כדי לבקש מבורא עולם כדאי לעשות הכנה של התאמת הרצונות שלנו לרצונותיו.

אם נבקש משהו שרע בשבילנו, לא נקבל, או נקבל רק אם נצליח מהרע להתקדם לטוב. עלינו לנסות ולהבין בכל כוחותינו מה הבריאה רוצה שנרצה. כדי להתחיל להבין זאת, צריך להבין את המושג הקבלי השפעה, שפירושו ההיפך מאגואיזם, הרצון לתת, להעניק.

לשמח את אימא

הבריאה רוצה שנרגיש את הטעם המתוק של הנתינה האמיתית, זאת היא המטרה העליונה שלה, ובכך נהיה דומים לה. במצב הזה, לא רק שנבקש דייסה ולא סוכריה, אלא הדייסה תהיה מתוקה מכל סוכריה כי יורגש בה הטעם המתוק של לשמח את אימא, או את הכוח העליון האוהב.

סידור שמסודר על פי העליון

אותם גדולי הדורות, המקובלים שהכירו את האלוהות אבל גם אותנו, הכינו לנו את ספר התפילות, הסידור. בתוך שלבי התפילות, מילות התפילה קיימת מחשבה עליונה, שמטרתה להביא אותנו, האנשים המתפללים על פי הסידור הזה, אל ההרגשה והידיעה המוחלטת שאת כל המציאות על כל פרטיה, הדגולים והקטנים, מה שראה לנו חשוב, ומה שנראה לנו נקלה, הכול הכול שייך לכוח העליון, שהכין הכול בשבילנו את העולם כולו מתוך מחשבה לשמח אותנו ולהיטיב לנו, וכל רצונו הוא שנגלה זאת את כל ההפתעות שהכין לנו הנחבאות ומסתתרות בכל מקום. כשנגלה אותו ואת מחשבתו בכל פינה נגרום לכוח העליון עונג ונחת רוח. ועד אז הכינו לנו המקובלים את התפילות הכתובות כדי שנתקשר דרכן איכשהו לאלוהות. שנים רבות אמרו האנשים מעם ישראל את התפילות יום אחר יום, שלוש פעמים או ארבע ביום לפחות, ואילו היום, הרב לייטמן ושאר המקובלים לאורך הדורות מחכים שנסיר את הלוט מעל התפילה הנכונה, שמגיעה מהלב המכוון היטב.

Check Also

חכמת הקבלה והבחירה החופשית

אחת השאלות הגדולות שהאדם המאמין יכול לשאול את עצמו היא האם אני באמת משפיע על …