הרב"ש

מה המשותף בין המקצועות תפסן ברזל, עובד בניין וסולל כבישים?

הרב"ש

נכון כולם מקצועות פשוטים, עבודת כפיים. ומה עוד משותף? שבכל העבודות האלה עבד בשמחה המקובל הרב ברוך אשלג. בלילות היה לומד קבלה עם אביו הרב יהודה אשלג, בעל הסולם, ובימים, עובד כאחד האדם. ומה בסך הכול כל כך מיוחד באדם הזה? ובכן הרב"ש הוא נציג דורנו אשר פיתח את חוכמת הקבלה לרמה כזאת, שאנחנו נוכל ללמוד אותה ולהשתמש בה, פיתוח החוכמה הוא בעצם פתיחת הדלת בשבילנו לחיים נפלאים, חיים מלאים תענוג בניגוד לסבל שאנו חווים עכשיו, ולכן הבנאי, התפסן והסולל רב"ש ואביו בעל הסולם הם האנשים הכי משמעותיים בעולם של היום. הם דאגו לנו אז ודאגו לנו היום ונקווה שנצליח לא לאכזבם.

הרב ברוך שלום אשל"ג נולד ב:1907 בורשה עם אב שהכיר את המציאות כולה, הרי הוא הרב יהודה אשלג. בהיותו בן 14 עלתה המשפחה לארץ לירושלים, כמה שנים לאחר מכן הוסמך לרב על ידי הרב קוק והרב זוננפלד.

תלמידים חדשים מגיעים

ב:1979 הגיע אליו מיכאל לייטמן (שאז עוד לא היה רב), אשר מספר בגעגוע על איש צנוע, נחבא אל הכלים, שלימד מספר תלמידים מבוגרים את חוכמת הקבלה.

עוד במפגשים הראשונים של הרב לייטמן עם הרב"ש הסביר לו הרב"ש כי כדי להתקדם בדרך הרוחנית, אדם חייב לאסוף קבוצת חברים שתילמד אתו יחד, והוא יצא ללקט אותם… הרב לייטמן נתן הרצאות לאנשים חילונים, וב:1984 הצטרפו כארבעים מהם, צעירים,  אל החבורה שלמדה אצל הרב"ש.

בנקודה זו, כאשר הרב"ש הרגיש צורך בכך, החל לכתוב מאמרים שמסבירים בפירוט להתחבר ביחד בקבוצה, במטרה לגלות ביניהם את הכוח העליון.

 

גם הרב"ש וגם בעל הסולם הבינו, הרגישו וידעו שהגיע הזמן לפרוש את חוכמת הקבלה לכל אדם, כי הדור כבר זקוק לתרופה לשנאת החינם שהייתה אז והיום, וכרגע היא כבר מיועדת להיתקן. חיי שני ענקי הרוח  האלה הוקדשו לפיתוח השיטה ולהתאמתה לדורנו.

מה הם גילו, מה הם רצו שנגלה?

הם הרגישו וחשו את כוונת ומטרת הבריאה. בעצם בני האדם אמורים להגיע למצב של הרמוניה שבה מרגישים כמו אדם אחד .

יש שתי דרכים בעזרתן נוכל להגיע אל המטרה הזאת. בדרך הראשונה נסבול ונחווה יסורים גדולים, ובדרך השנייה נשמח בכל רגע, הדרך השניה היא דרך האור, התיקון, ובה אנחנו מרגע לרגע נעשים יותר מודעים למה שקורה סביבנו.

אז מה כל כך קשה?

הבעיה היא שהטבע שלנו הפוך מדרך האור, אנחנו חושבים רק על עצמנו, ולנתיב האור ניתן להכנס רק כשמתחילים לחשוב על אחרים…

לכן יש צורך בשיטה שתפתח אותנו כבני אדם, תגביר לנו את הקשר, את המסוגלות להכיל אחרים ולאהוב אותם. בשיטה יש רעיונות ותובנות מעשיים ומרגשים אשר ביכולתן למשוך את הכוח שחבוי בתוככי ליבנו ולחבר אותנו עם האור.

ואז מה?

עוד מעט נשתנה לאנשים מפותחים, שמסוגלים להתחבר ביניהם, שמכירים את כוח הרע שבתוכם, אבל בוחרים לשהות מעל הכוח הזה, עם הכוח הטוב.

את זה נעשה דרך הקשר הטוב והיפה בינינו. הכוונות הפשוטות היפות אחד לשני, יכוונו אותנו ממצבינו המנותק כיום, אל עבר יחסי המשפחה, ההדדיות, החופש והשלווה.

וברגע שנחוש בשלווה ובהרמוניה, תתגלה עוד תוספת מיוחדת, כוח של ריפוי ואהבה, שיסייע לנו להתקדם אל מצב האחד, השלם והמושלם.

אל אותו מצב נפלא, שמחכה לנו בזרועות פתוחות כיוונו אותנו אוהבינו בעל הסולם והרב"ש. כיום, ארגון 'קבלה לעם', מממש בפועל את שיטתם, כעת, עלינו רק לצעוד בדרך שסללו לנו. בהצלחה!

 

המאמר מבוסס על ריאיון עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן

Check Also

קבלה לעם

מותר לרצות להינות

כל הדתות והגישות ה"רוחניות" השונות בעולם מכירות בטבע האנושי הרוצה להינות בכל מחיר ונבדלות זו …