מחשבות טובות

הכוח הפנימי שמחייה כל יצור בטבע הוא הרצון להתקיים בטוב, הרצון ליהנות. רצון זה גדל ומתפתח בהתאם לדרגות הבריאה; דומם, צומח, חי ואדם. הדומם רוצה רק להמשיך להתקיים כפי שהוא. בעולם הצומח הרצון קצת יותר מפותח וזקוק לשמש, מים ואדמה פורייה. בעלי החיים כבר מתרוצצים ממקום למקום בחיפוש אחר מזון ומחסה. הדרגה האחרונה והמפותחת ביותר, דרגת האדם, רוצה יותר מכולם; אוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד וידע. התפקיד של כוח המחשבה שלנו הוא לשרת את הרצון. ככל שהרצון גדול יותר כך הוא דורש כוח מחשבה מפותח יותר. חכמת הקבלה, כפי שלומדים אותה בארגון "קבלה לעם", עוזרת לנו להבין את מערכת הרצונות והמחשבות, למען חיים טובים יותר.

מחשבות טובות

ערמומיות היא שם המשחק

לילדים קטנים יש רצונות פשוטים וברורים, והם אינם מתביישים לדרוש את סיפוקם המיידי בגלוי. אצל המבוגרים המצב שונה לחלוטין. תמימות הילדים הפכה לתחכום ותמרון. ערמומיות היא שם המשחק. אנחנו מסתירים את הרצון שלנו להשתמש בזולת לצרכינו, כי לא נעים לנו להודות בכך. כוח המחשבה נרתם מיד לשרותנו ועובד שעות נוספות בחישוב דרכי פעולה בלתי ישירות כדי למלא את הרצון. בלית ברירה, גם אנחנו מוכנים לעשות משהו בתמורה. כמה שפחות, כמובן. לדאבוננו זה סוג הקשר הנפוץ בין בני האדם, בעבודה, ביחסים חברתיים, בכל מקום.

סוף מעשה במחשבה תחילה

על מנת לחקור דבר מה, יש להתבונן בו ממבט על, כביכול, מרמה גבוהה יותר. כדי להבין מה באמת מניע אותנו, בני האדם, נדרש כוח מחשבה שנמצא בדרגה גבוהה יותר מהשכל האנושי. לדברי הרב מיכאל לייטמן, על ידי לימוד חכמת הקבלה מגלים את כוח המחשבה העליון הזה, שמפעיל ומנהל את כל הבריאה.

המקובלים הגדולים, החל מאברהם אבינו ועד ימינו אלה, גילו שכוח המחשבה הרגיל של האדם הוא ליניארי ולא אינטגרלי, ומכאן נובעת המוגבלות שלו. באמצעות חכמת הקבלה נפתח בפניהם כוח המחשבה העליון, אשר אפשר להם להבין את המניעים העומדים מאחורי מחשבות ופעולות האדם, ולחזות מראש את תוצאותיהן. "איזהו חכם? הרואה את הנולד".

מחשבת הבריאה

מערכת הטבע מקושרת כגוף אחד, ומחשבה אחת מנהלת את כל חלקי הבריאה – מחשבה של אהבה ואיחוד. רק מי שמחשבותיו תואמות את כוח המחשבה העליון הזה מצליח לפרוץ מבעד לסורגי השכל האנושי הצר, ולהתעלות מעל מגבלות של זמן, תנועה ומקום.

ברמת חשיבה נעלה זו משתכללת היכולת של האדם להבין את המערכת הכללית, והוא נעשה שותף פעיל בה. הוא יודע את העבר, ההווה והעתיד ויש ביכולתו לשלוט בגורלו. מכיוון שמחשבותיו דומות כעת למחשבה ששורה במערכת העליונה, הוא מפתח אהבה ללא תנאי לכל הנבראים ודואג לטובתם. הוא מגלה שתכלית החיים היא לסייע לכל האנושות להעפיל אל מקום נשגב זה, שכל הנאות העולם הזה הן כנר דקיק לעומתו.

ארגון "קבלה לעם", בראשותו של הרב לייטמן, מזמין אתכם לעשות הכרות עם חכמת הקבלה ולגלות עולם חדש, מלא באור. מחשבות טובות לכם

Check Also

חכמת הקבלה והבחירה החופשית

אחת השאלות הגדולות שהאדם המאמין יכול לשאול את עצמו היא האם אני באמת משפיע על …