דרך האור

אנו עומדים כיום בפתחו של שינוי מהותי שלא היה כמותו בהיסטוריה האנושית – עלייה לדרגה הבאה של קיומנו הרוחני, במימד חדש, שלם ונצחי. המעבר אל הרמה הנעלה הזו עלול להתרחש כתהליך מלא ייסורים, שיאלץ אותנו בעל כורחנו להתאים עצמנו לרוח השינוי. אך יש גם דרך אחרת בה יכול השינוי להתחולל והיא "דרך האור", "דרך התיקון".

דרך האור

בדרך הזאת אנחנו בעצמנו רוצים לפתח את המודעות שלנו ולהתעורר מבחינה רוחנית. ארגון "קבלה לעם", בראשותו של הרב מיכאל לייטמן, מקדיש עצמו ללימוד והפצת חכמת הקבלה, שהיא שיטת התיקון, על מנת שמעבר היסטורי זה יוכל להתרחש דרך האור ולא דרך ייסורים.

להכיר את החושך

בדומה לתופעות הטבע, שבאות לידי ביטוי בניגודים; יום ולילה, חום וקור, רעב ושובע וכולי, כך גם בעולם הרוחני. בכדי לעלות על דרך האור, תחילה יש לגלות ולהכיר את החושך. החושך הרוחני נובע מהאגואיזם הטבוע בנו, שמקלקל ללא הרף את היחסים בינינו והורס כל חלקה טובה.

שני המקובלים הגדולים של המאה ה – 20, הרב יהודה אשלג ובנו הרב ברוך שלום אשלג, פיתחו עבורנו תרופה לנגע רע זה. שניהם הקדישו את חייהם למען מטרה זו ופיתחו שיטה מעשית, המתאימה לדורנו, שתאפשר לנו לעלות לדרגה הנעלה של חיים רוחניים, נצחיים. הרב לייטמן, שהיה תלמידו המסור ועוזרו האישי של הרב ברוך שלום אשלג (רב"ש) במשך שנים רבות, ממשיך את דרכם של שני המקובלים הדגולים הללו ומפיץ את שיטת התיקון בקרב הציבור הרחב.

מאחר שהחושך הרוחני הוא הטבע האגואיסטי של האדם, החושב רק על טובת עצמו, תפקידה של שיטת התיקון היא לפתח בנו את היכולת להתחבר אל האחר, לחשוב על טובת הזולת. המפתח לדלת הקסמים שתעביר אותנו לחיים החדשים המופלאים הוא – "ואהבת לרעך כמוך".

דרך התיקון כוללת שיטות מיוחדות, באמצעותן אנחנו לומדים כיצד להתחבר בינינו, מעל כל הפילוגים והתנגשויות שגורם האגו. על ידי תיקון היחסים בינינו אנחנו מעוררים כוח נסתר הטמון בטבע, כוח של חיבור ואהבה, שביכולתו לרפא הכול.

עולם מואר

החיבור בינינו יפתור את כל הבעיות. ציירו בעיני רוחכם עולם בו הילדים שלנו יכולים להתרוצץ חופשי בכל מקום ללא חשש. עולם בו כולם מתייחסים טוב זה לזה, כמו במשפחה אוהבת. זו לא תמונה נאיבית – זו הדרגה הבאה של ההתפתחות שלנו. אדם מתוקן הוא אדם שהתעלה מעל האגו ונעשה דומה בתכונותיו לכוח העליון שבטבע, כלומר אהבה ונתינה טהורה. זו פסגת הקיום האנושי ואת הדרך אליה סללו לנו המקובלים הגדולים. ארגון "קבלה לעם" מקדיש עצמו ללימוד והפצת שיטת התיקון כדי שנעבור, דרך האור, אל חיים חדשים; רוחניים, שלמים ונצחיים

Check Also

חכמת הקבלה והבחירה החופשית

אחת השאלות הגדולות שהאדם המאמין יכול לשאול את עצמו היא האם אני באמת משפיע על …