מעל מקום וזמן

את התואר "איש המאה" קיבל ממגזין טיים אלברט איינשטיין, על גילוי תורת היחסות, המסבירה כי המציאות שאנו תופסים היא יחסית, וכפופה לשינויים בזמן, מקום ותנועה. עמותת קבלה לעם מעניקה את תואר "האיש של כל הזמנים" לאדם הראשון שגילה כבר לפני אלפי שנים את השיטה לשנות את המציאות על ידי שינויים פנימיים בתוכנו. הרב מיכאל לייטמן מסביר על מה ולמה מגיע לאדם את הפרס.

האדם הראשון
האדם הראשון נקרא כך לא מפני שהיה הראשון שחי בעולם, אלא מפני שהוא היה הראשון לגלות איך נהיים "אדם". המילה "אדם" נגזרת מהביטוי "אדמה לעליון", ומה שהאדם הראשון גילה הוא איך מתעלים לדרגה בה מתדמים לכוח העליון שמנהל את המציאות . המציאות שאנו תופסים בחמשת החושים שלנו היא רק קצה קצהה של מציאות רחבה יותר הקיימת מעבר לגבולות התפיסה האנושית המולדת, ומה שעוד גילה האדם הראשון הוא שישנה שיטה לפרוץ אל מעבר לגבולות התפיסה שלנו, על ידי שינוי פנימי שאנחנו יוצרים בתוך עצמנו, כמו כיוונון מקלט רדיו על התדר הנכון שיקלוט את הגל המתאים.

תפיסת המציאות
באופן מולד אנחנו קולטים את המציאות  בעזרת חמשת החושים שלנו, ומה שנקלט בהם מעובד במוח ומעצב את תפיסת המציאות שלנו. הגורם הנוסף המשפיע על תפיסת המציאות שלנו הוא האגואיזם הטבעי שאיתו אנו נולדים, הרצון שלנו להינות, הצורך שלנו לקבל רווח מכל דבר שאנו עושים. הרצון הזה לקבל הנאה ותענוג שונה מעט מאדם לאדם, וכל אחד נהנה מדברים שונים, אך המנגנון עצמו עובד בצורה זהה: אני מתקרב למה שאני נהנה ממנו ומתרחק ממה שמסב לי סבל.

אפשר גם אחרת
מה שגילה אדם הראשון, כאמור, הוא שאפשר לתפוס את המציאות בצורה אחרת, על ידי החלפת המעבד הפנימי שלנו. מלידה אנחנו מעבדים את המידע במעבד אגואיסטי, שבוחן מה לטובתי ומה לא. אם המעבד שדרכו אנחנו מעבירים את המידע יהפוך למסנן אלטרואיסטי, שבוחן מה לטובת הזולת ולא מה לטובתי, כל תפיסת המציאות שלנו תשתנה, אומר הרב לייטמן. זה לא פשוט, ומדובר בתהליך ארוך ומחייב, אבל זה אפשרי. כך גילה אדם הראשון, כך גילה אברהם אבינו, וכל שרשרת המקובלים שבאו אחריהם.

יוצאים לחופשי
כל מי שהלך בעקבותיהם של אדם הראשון ואברהם אבינו מתאר את קליטת המציאות החדשה כמו יציאה מתא סגור. אלברט איינשטיין גילה את התיאוריה הנכונה על המציאות, שאינה מוגבלת בזמן, מקום או תנועה, אך המקובלים הם אלה שגילו זאת בפועל, על גופם ממש, הרבה הרבה לפניו.

כשמצליחים קלוט את המציאות דרך המעבד האלטרואיסטי מבינים שכל מה שאנחנו חושבים שהוא המציאות אינו אלא עיוות אגואיסטי של השפעת הכוח העליון עלינו, אומר הרב לייטמן. כשאנחנו מצליחים לקלוט את הכוח הזה בלי לעוות אותו דרך המעבד שלנו אנחנו יוצאים לחופשי, מעל ההגבלות של הטבע האנושי, וחווים את המציאות הבלתי מוגבלת, האין-סופית.

הזמנה לחקירה מדעית
החקירות המדעיות של איינשטיין היו, כאמור, תיאורתיות, ואילו החקירות של המקובלים היו מעשיות. בשני המקרים אנו יכולים לעקוב אחר המחקר ולבצע אותו בעצמנו, אלא שכדי לבצע את המחקר של איינשטיין אנו נדרשים להבנה מדעית ושכלית של גאון בדרגתו של איינשטיין, ולרובנו אין את היכולת הזו. כדי לבצע את המחקר שביצעו המקובלים, לעומת זאת, כל שעלינו לעשות הוא להצטרף לקבוצה שלומדת את כתבי המקובלים, עם מדריך שהגיע לכך בעצמו, ולבצע את המחקר באופן מעשי על עצמנו, בהתאם להוראותיהם. מכללת קבלה לעם מזמינה אתכם להצטרף לחקר המציאות הפנימית ולעלות מעל המקום והזמן שאתם מכירים היום.

Check Also

חכמת הקבלה והבחירה החופשית

אחת השאלות הגדולות שהאדם המאמין יכול לשאול את עצמו היא האם אני באמת משפיע על …