בדרכו של הרב"ש

הרב ברוך שלום הלוי אשלג היה בנו הבכור ותלמידו המסור של הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם". הרב ד"ר מיכאל לייטמן היה תלמידו ועוזרו האישי של הרב ברוך (הרב"ש), ומאז מותו של הרב"ש בשנת 1991, ממשיך הרב לייטמן את דרכם של שני המקובלים הגדולים הללו, נאמן לדרכם הרוחנית ומטרת חייהם: להנחיל את חכמת הקבלה לכל שכבות העם.

כאחד האדם
הרב"ש, כמו אביו וכמו כל המקובלים בכל הדורות, היה לומד קבלה כשלוש שעות לפנות בוקר, ואז פונה לעמל יומו. במשך היום עבד במה שהיה אפשר – טפסנות ברזל, בניין וסלילת כבישים. העיקר להתפרנס. בזאת היה נאמן למנהג המקובלים הראשון- לחיות כאחד האדם, להתפרנס למחייתו, ולא להתקיים מצדקה ונדבות. העקרון השני שהיה חובה מאז ומתמיד הוא הקמת משפחה. מקובל היה חייב שתהיה לו משפחה, עוגן בחיים הגשמיים.

דור הולך ודור בא
עד הרב"ש היו מגיעים להשגה רוחנית יחידי סגולה, בודדים. היום בלתי אפשרי להגיע להשגה הרוחנית לבד אלא בעזרת כוח החיבור בלבד. אנו חיים בתקופה שנקראת בחכמת הקבלה "הדור האחרון", שבסופה על כל האנושות להגיע לתיקון האגו ולהשגה רוחנית. כאמור, כדי להגיע לכך עלינו להתחבר בינינו, ולכן ניתן לעשות זאת רק בקבוצה, בהדרכה נכונה של מי שכבר הגיעה להשגה רוחנית, ומתוך בניית היחסיים המתוקנים בינינו.

להיות עם סגולה
חזונו של בעל הסולם, אותו ניסה גם הרב"ש לקדם היה להקים בישראל חברת מופת, שתהווה דוגמא לעולם כולו כיצד לחיות בצורה נכונה, מתוך ערבות הדדית ואהבת הזולת. מקובלים בכל הדורות אמרו שזו דרכה הנכונה של ישראל, וכי זהו תפקידה בעולם. להיות עם סגולה משמעו להיות בתפקיד כלפי העמים האחרים, ולהראות להם את הדרך הנכונה לחיים טובים יותר.

לצערנו, האגואיזם האנושי המולד עדיין חזק מאיתנו, אבל בימים אלה ממש המאזן מתחיל להיות מוטה, והאנושות מתחלה להבין כי האגואיזם לא הביא אותה לשום דבר טוב אלא להרס וחורבן בלבד. עבודתה של עמותת "בני ברוך – קבלה לעם" היא להביא את חכמת הקבלה להמונים ולהנגיש אותה לכל מי שרוצה בכך, במטרה להגביר את כוח הטוב בעולם ולהתגבר יחד על כוח הרע, על האגואיזם ההרסני.

איך ומתי
כתבי הקבלה כולם מדברים על התפתחות האדם אל החיבור המושלם בינינו, שבתוכו נגלה את כוח הטבע המנהל אותנו, הנקרא גם אלוהים או בורא, וכולו אהבה ורצון לתת. אין שאלה האם נצליח לעשות זאת, מכיוון שזו חובתנו ומטרת הבריאה כולה, והשאלה היחידה היא איך נעשה זאת ומתי. אנו יכולים לבחור ללכת למטרת הבריאה מרצוננו, או לסבול מהאגו עד שנבין כמה הוא מזיק לנו ונסכים להשתנות.

בעל הסולם והרב"ש ראו את הצרות שעומדות להתרגש על האנושות אם לא נלך למטרת הבריאה מרצוננו, ולכן השתדלו להפיץ את חכמת הקבלה בכל דרך אפשרית ולכתוב מאמרים בשפה פשוטה ככל שיכלו. האמצעים שעמדו לרשותם לא היו מפותחים טכנית, וגם כסף לא היה להם כדי להשקיע בזה, אך הם השקיעו את כל זמנם ואת נשמתם כדי לעזור לנו.

האמצעים העומדים לרשותנו היום, כמו האינטרנט, ומהירות התקשורת הגלובלית מאפשרים לעמותת קבלה לעם  להפיץ את הרעיון המהפכני שהוא חכמת הקבלה ולזרז את הזמנים עבור האנושות כולה. ובכל זאת, ללא האוזן הקשבת שלכם וללא הנכונות של כל אחד ואחת בעולם להניח למלחמות האגו ולחולל בעצמו שינוי, לא נוכל לעשות זאת.

Check Also

הרב"ש

מה המשותף בין המקצועות תפסן ברזל, עובד בניין וסולל כבישים?