גלגול נשמות

כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

השאלה מה קורה לנשמה שלנו אחרי המוות היא אחת השאלות המסקרנות ביותר בתולדות האנושות. שאלה זו העסיקה את בני האדם מאז ומעולם והולידה אינספור תיאוריות ורעיונות. המורים של מכללת קבלה לעם מסבירים מהו באמת גלגול נשמות ולאן הולכת הנשמה בסופו של גלגול.

אדם הוא רק אדם
בניגוד לתיאוריות הרווחות בדתות מסוימות במזרח, כמו הבודהיזם, נשמת אדם לעולם תתגלגל בגוף של אדם ולא בשום יצור חי אחר. לכל צורה בטבע – דומם, צומח, חי ומדבר (אדם) ישנו שורש רוחני אחר, שכן מדובר בדרגת קיום שונה לחלוטין. בספר הזוהר מוזכרים גלגולים של בני אדם לדרגת בעלי חיים, שכן מדובר על מצבים פנימיים שהאדם עובר בשלבי התפתחותו הרוחנית, ובספרים אלה לא מתוארת מציאות חיצונית אל שלבים ורמת שונות של התפתחות פנימית.

העולם הבא
לכולם ברור שהגוף הפיזי שלנו חדל להתקיים ברגע שאנו מתים, ולמעשה מוות מוגדר כרגע בו הגוף מפסיק לתפקד. אבל לנשמה יש חיי נצח, והיא אינה חדלה מלהתקיים. הנשמה תשוב לעולם הזה בתוך גוף חדש, עש אשר תשלים את משימתה בחיים – להגיע למטרת הבריאה.

הגלגול הקודם שלי
הרב לייטמן
, המלמד את חכמת הקבלה ופותח אותה להמונים, מסביר כי איש אינו יכול לדעת מי היינו בגלגול קודם, למרות שרוב המיסטיקנים יבטיחו לנו שהיינו מלך, נסיכה או מנהיג חשוב. רק מי שמגיע להשגה רוחנית, לאיחוד עם האלוקות, יכול להתבונן בתקופות החיים הקודמות שלו ולהבין את הסיבות שהובילו לחייו. חשוב לדעת שבכל גלגול אנו מגיעים, אמנם, ללא זכרון מוחשי למה שעברנו, אך למעשה הזכרון צרוב בנשמה, גם אם לא במודע שלנו, ובכל גלגול אנו ממשיכים את תהליך ההתפתחות הרוחנית שלנו מהמקום בו הפסקנו בגלגול הקודם.

הבטחה לחיי נצח
הרב מיכאל לייטמן מסביר כי חיי הנצח שמובטחים ללומדים את חכמת הקבלה אינם החיים הגשמיים, בגוף הזה, אלא לקיום הנצחי של הנשמה המתפתחת בהם בעקבות לימוד חכמת הקבלה. הגוף הוא כמו בגד שהנשמה לובשת לתקופה מסוימת של כמה עשרות שנים, ובסיום התקופה היא לובשת בגד חדש, גוף חדש, וממשיכה להתפתח.

מה קורה לחוויות שצברנו?
החוויות שצברנו בחיינו נצרבות, כפי שאמרנו, בזכרון של הנשמה, ומעצבות את הנטיות והתכונות שלנו בגלגול הבא, יחד עם כל אותן החוויות שעברנו בגלגולים קודמים. ההתפתחות הרוחנית האמיתית של הנשמה מתחילה לאחר תקופת הכנה ארוכה מאוד, ורק לאחר גלגולי חיים רבים.

תחיית המתים והחיים הרוחניים
תחיית המתים הוא מושג מסקרן, הקשור קשר ישיר לגלגול נשמות. על פי חכמת הקבלה "תחיית המתים" הוא מושג המתאר את התעוררות האדם כלפי הרוחניות, והפיכת הרצונות שלו מרצונות אגואיסטיים "מתים", המופנים לתועלתו האישית בלבד, לרצונות אלטרואיסטיים של נתינה והשפעה לזולת, כך שהם חוזרים לחיים האמיתיים, לחיים היחידים שיש – החיים הרוחניים. כדי לקצר את הדרך מומלץ להגיע לשיעורי המבוא שלנו במכללת קבלה לעם ולהשיג את השליטה על חייכם.

 

 

 

Check Also

חכמת הקבלה והבחירה החופשית

אחת השאלות הגדולות שהאדם המאמין יכול לשאול את עצמו היא האם אני באמת משפיע על …