קבלה לעם

מיכאל לייטמן מביאים את חכמת הקבלה לעם

כל אדם שמחפש את  הסיבה לחייו, את הסיבה לקיום האנושי, מגיע, בסופו של דבר, ללימוד חכמת הקבלה. בתוך ליבו של כל אחד מסתתרות שאלות קיומיות כאלה ואחרות, שעלו בנו עוד בתור ילדים, ונשכחו מאיתנו עם הזמן, אל בבוא העת אנחנו נזכרים בהן ומתחילים את החיפוש. החיפוש הזה מוביל אותנו לתשובות הנמצאות בעולם הרוחני. ארגון "קבלה לעם" מביא אליכם את התשובות.

מהי חכמת הקבלה?
חכמת הקבלה התגלתה לאברהם אבינו בבבל, לפני כ- 4,000 שנה. אברהם התבונן במציאות וחקר אותה עד שהצליח לגלות את כוח הטבע, הכוח העליון, המפעיל את המציאות, והבין את הסיבה לקיום האנושי. לשיטה שייסד אברהם אבינו במטרה לאפשר לכולם להבין את מטרת החיים והסיבה לקיומם אנו קוראים "חכמת הקבלה", ואנו צריכים לגלות אותה בעודנו חיים, כאן ועכשיו, ולא לחכות לאחרי המוות.

תכלית חכמת הקבלה היא לאפשר לכל מי שמעוניין בכך לגלות את הכוח העליון, המניע את המציאות כולה, כולל אותנו, להבין כיצד הוא פועל ואיך להיות איתו בסנכרון. הבנת חוקי הפעולה של כוח הטבע וסנכרון איתם חיוניים כדי שנוכל לחיות חיים טובים, שלווים ומאושרים, כמו שכולנו רוצים.

סטיגמות מיותרות
אז מה, משתגעים מלימוד חכמת הקבלה? מותר ללמוד לפני גיל ארבעים? האם יש כוחות סודיים הטמונים בספר הזוהר? יש הרבה סטיגמות הקשורות ללימוד חכמת הקבלה, רובן ככולן שגויות ומוטעות.

בסך הכל מדובר, כאמור, במציאת התשובות לשאלות שמטרידות אותנו כל החיים כמו האם יש אלוהים, ואם הוא קיים למה יש כל כך הרבה סבל בעולם, ואיפה נמצאת הנשמה שלנו, אם יש בכלל דבר כזה. שאלות אלה ושאלות רבות אחרות עולות בכל אדם במהלך חייו, וארגון "קבלה לעם" מעוניין שכל אחד שעולות בו השאלות האלה יוכל למצוא את התשובה. לכן הקמנו את האתר הזה, ועזרים רבים אחרים שעומדים לרשות מי שמעוניין להבין את המציאות בצורה הטובה והעמוקה ביותר האפשרית.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן הקים את עמותת "בני ברוך – קבלה לעם" במטרה לעזור לכם למצוא את הדרך לחכמת האמת, חכמת הקבלה, ולהפיץ את ידיעת החכמה בכל שדרות העם. הפצת חכמת הקבלה היא הצוואה שהותיר לרב לייטמן המקובל הרב ברוך שלום הלוי אשל"ג, מורו, שהמשיך את דרכו של אביו, המקובל יהודה הלוי אשל"ג,  הידוע בכינוי "בעל הסולם" בשל הפירוש שכתב לספר הזוהר ונקרא "דרגות הסולם".

מי יכול ללמוד את חכמת הקבלה?
מאז תקופת האר"י הקדוש הורו המקובלים כי העם בשל ללמוד את חכמת הקבלה, והדלת פתוחה בפני כל המעוניין בכך. העמותה מפעילה מערך של קורסים פרונטליים או מקוונים במטרה לאפשר לכל אחד ללמוד את חכמת הקבלה במחירי עלות. מיליוני אנשים שהתעוררו בהם השאלות לגבי מטרת החיים שלהם ברחבי הארץ והעולם כבר לומדים איתנו במסגרות אלה, ורבים מצטרפים אליהם בכל יום שחולף.

מכללת קבלה לעם
השאלה "מה הטעם בחיי?" עולה ביותר ויותר אנשים, בעיקר בישראל, אך גם בעולם. לכן, הוקמה בישראל "מכללת קבלה לעם", ומכללות דומות פועלות ברחבי העולם, בצורה פיזית או ווירטואלית, ללא הבדלי דת, גזע ומין.

ערוץ 66 – מתחברים לטוב
מאז שנת 2008 ערוץ קבלה. בשנה הראשונה הוא שודר ב-  YES בלבד ולאחר עלה הערוץ גם בהוט. הערוץ ממומן מכספי תורמים  מרחבי העולם ומשדר, בחינם, את שיעור הקבלה היומי שמעביר הרב ד"ר מיכאל לייטמן, ומגוון גדול של שיעורים נוספים, שחלקם מצולמים במיוחד עבור הערוץ.

חנות ספרי קבלה מקוונת
הרב לייטמן ותלמידיו בבני ברוך כתבו עשרות ומאות ספרים מגוונים בנושא חכמת הקבלה, המתאימים למתעניינים, למתחילים ולמתקדמים. בחנות המקוונת ניתן למצוא ספרים בנושאים שונים: משמעות החיים, חכמת הקבלה, חינוך, זוגיות ומשפחה, הסדר העולמי, כלכלה, ועוד. בנוסף לכך תוכלו למצאו באתר ספרים שונים שכתבו מקובלים בכל הדורות, וספרים המבוססים על התוכניות השונות שמשודרות בערוץ 66.