בלוג

קבלה לעם- לב מכוון

מהי תפילה? האם אשליה פסיכולוגית או אולי כלי נהדר להשגת המטרות שלנו? בקשת- קיבלת! נחמד לא? ואם התפילה היא בקשה- אז האם מהכוח העליון מבקשים? ולא כדאי להכיר אותו קצת לפני שמתנפלים?

קבלה לעם

Read More »

המן, מרדכי ומה שביניהם

חג הפורים הוא חג גדול ולא רק לילדים. נהוג לשתות לשוכרה בחג ולהתחפש כך שלא יזהו מי נצא מאחורי המסכה. אלו חלק מן המנהגים שמסמלים את משמעות החג. המורים המנוסים של מכללת קבלה לעם מספרים לנו על פורים הרוחני וכל הכוחות הפועלים באדם שמוזכרים במגילת אסתר.

פורים קבלה לעם

Read More »

קבלה לעם- איך קוראים בספר "הזוהר"

מרצי מכללת קבלה לעם מספרים מה ניתן לגלות באמצעות ספר הזוהר, מהי הצורה הנכונה לקריאה והבנה של הספר ומה הקשר בין הספר ליחסים שלנו כבני האדם.

 

מה זה ללמוד תורה?

הרבה אנשים לומדים תורה, אך חוכמת הקבלה מספרת שלימוד התורה האמיתי זה משהו אחר ממה שעושים האנשים הדתיים בני זמנינו.

ללמוד תורה

Read More »

תפיסת המציאות

"תהיה מציאותי", כך אומרים, כאילו המציאות היא עובדה ברורה ומוחלטת שאין עליה עוררין. הרי כולם יכולים למשש את השולחן, להריח את השושנה, לשמוע את ציוץ הציפורים. משל עתיק ממחיש עד כמה זה לא נכון; עשרה אנשים עומדים סביב פיל ועיניהם מכוסות בפיסת בד. הם מתבקשים למשש אותו ולתאר את צורתו. האיש שנגע בחדק תיאר את הפיל כחדק. חברו, שנפל בחלקו למשש את האוזן, תיאר את הפיל כאוזן. סך הכול התקבלו עשרה תיאורים שונים לחלוטין של אותו פיל. מי מהם צדק? חכמת הקבלה מלמדת שאפשר להתעלות מעבר לתפיסת החושים הגשמיים ולגלות עולם עליון, מופלא ונצחי. בזאת עוסק ארגון "קבלה לעם", בהדרכתו של הרב מיכאל לייטמן.

תפיסת מציאות

Read More »

הרצון הנשי – התקווה שלנו לתיקון הנשמה

חכמת הקבלה מכוונת כולה לדבר אחד בלבד: להביא את האדם להידמות לבורא, לכוח העליון, ולא חשוב אם מדובר בגבר או אישה. לאורך ההיסטוריה היהודית היו לא מעט נשים שהגיעו לדרגות השגה גבוהות, כמו מרים, דבורה, לאה, חולדה ועוד, ונשים נוספות שהיו פחות ידועות. אז האם יש הבדל בין גבר לאישה ברוחניות? הרב ד"ר מיכאל לייטמן עונה.

הרצון הנשי

Read More »

העיקר הכוונה

אתם חיים עם מטרה מסוימת, אך האם הכיוון שלכם נכון? הרב מיכאל לייטמן לוקח אתכם למסע שיגלה לכם איך מכוונים באמת.

 בעלי חיים מוכוונים על ידי אינסטינקטים שמורים להם כיצד לנהוג. לעומת זאת האדם פועל על פי רצונות ומחשבות משלו. האדם מסוגל לשלוט במחשבותיו ולבצע בחירות. אבל יתרונו של האדם לא מספיק, כיוון שהיצר שלו מושך אותו לכיוונים שונים ומקשה עליו את השליטה.

העיקר הכוונה

Read More »

ההתחלה והסוף של חנוכה

עוד מימי נר לי נר לי בגן, נשאלה השאלה למה נר? למה סופגניה? למה שמן ומה זה המילה הזאת בכלל חנוכה? בעמותת קבלה לעם, העוסקת בלימוד חוכמת הקבלה, מסבירים שהחגים כולם מרמזים על תהליך התפתחות רוחנית שבכל שנה ושנה העולם מציע לאדם, עד שנסכים… אז איפה ההתחלה וסוף הסיפור? הרב מיכאל לייטמן מספר את סיפור הדרך הרוחנית:

 

חנוכה

Read More »

"אין עוד מלבדו"

אין עוד מלבדו הוא משפט שאנחנו נתקלים בו בהזדמנויות שונות, אך האם אנחנו יכולים להסביר אותו בצורה מלאה? ואיך המשפט הזה קשור ל"ואהבת לרעך כמוך"?

אין עוד מלבדו

Read More »

התורה שבלב

הרב מיכאל לייטמן השתוקק מגיל צעיר לגלות את משמעות החיים, וחיפש אחר תשובה לשאלה קיומית זו. המסגרת הדתית המסורתית, המתמקדת בקיום מצוות מעשיות בלבד, לא סיפקה את צמאונו להבין את מהותה הפנימית של היהדות. את התשובה לכך קיבל רק כאשר מצא את המורה שלו, הרב ברוך שלום אשלג (רב"ש), בנו הבכור של הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם". במשך שנים רבות היה תלמידו המסור ועוזרו האישי של רב"ש. לאחר פטירת רבו, הוא המשיך בדרכו והקים את ארגון "קבלה לעם", המלמד ומפיץ את חכמת הקבלה בקרב הציבור הרחב.

התורה שבלב

Read More »

מחשבות טובות

הכוח הפנימי שמחייה כל יצור בטבע הוא הרצון להתקיים בטוב, הרצון ליהנות. רצון זה גדל ומתפתח בהתאם לדרגות הבריאה; דומם, צומח, חי ואדם. הדומם רוצה רק להמשיך להתקיים כפי שהוא. בעולם הצומח הרצון קצת יותר מפותח וזקוק לשמש, מים ואדמה פורייה. בעלי החיים כבר מתרוצצים ממקום למקום בחיפוש אחר מזון ומחסה. הדרגה האחרונה והמפותחת ביותר, דרגת האדם, רוצה יותר מכולם; אוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד וידע. התפקיד של כוח המחשבה שלנו הוא לשרת את הרצון. ככל שהרצון גדול יותר כך הוא דורש כוח מחשבה מפותח יותר. חכמת הקבלה, כפי שלומדים אותה בארגון "קבלה לעם", עוזרת לנו להבין את מערכת הרצונות והמחשבות, למען חיים טובים יותר.

מחשבות טובות

Read More »

דרך האור

אנו עומדים כיום בפתחו של שינוי מהותי שלא היה כמותו בהיסטוריה האנושית – עלייה לדרגה הבאה של קיומנו הרוחני, במימד חדש, שלם ונצחי. המעבר אל הרמה הנעלה הזו עלול להתרחש כתהליך מלא ייסורים, שיאלץ אותנו בעל כורחנו להתאים עצמנו לרוח השינוי. אך יש גם דרך אחרת בה יכול השינוי להתחולל והיא "דרך האור", "דרך התיקון".

דרך האור

Read More »